Sosyal Etkinlikler

Sosyal Faaliyetler

Azerbaycanlı Hekimler Derneğinin esas hedeflerinden biri Türkiye’deki Azerbaycanlı hekimlerin ve tıp alanında eğitim alan öğrencilerin birlik ve beraberliğini sağlamak ve sosyal bağlarını güçlendirmektir.

Nitekim, bu hedef doğrultusunda derneğimiz onlarla etkinlik gerçekleştirmiştir. Derneğimizin en büyük etkinliği olan “Nümunevi Hekim Olmağa Doğru” forumlarının ilk günleri düzenlenen gala gecelerinde farklı ülkelerden gelen Azerbaycanlı hekimler bir araya gelmekteler. Bunlardan Yeni Yıl ve Nevruz kutlamaları artık 5 seneye yakındır geneksel şekilde her sene düzenlenmektedir. Ankarada düzenlenen bu etkinliklere katılan 60 – 100 arası hekim, öğrenci ve yakınları bir arada eğlenmektedirler. Yine bu kapsamda Haziran 2017 de Etmesgut Belediyesinin desteği ile gerçekleşen Azerbaycanlı Hekimlerin iftar yemeği büyük ilgiye sebep olmuştur.

2018 Yeni Yıl Etkinliği

Azerbaycanlı hekimler tıp alanında eğitim alan öğrenciler ve yakınları bu sene de geleneğe sadık kalarak Yılbaşı ve Dünya Azerbaycanlılarının Birlik Gününü Ankarada birlikte kutladılar !

Etkinlik 30 Aralık akşamı Akar International otelde gerçekleşti. Kutlamanın başında konukları selamlayan Azerbaycanlı Hekimler Derneği başkanı Dr. Şahin Hanalioğlu bu tür sosyal etkinliklerin dernek için önemine değinerek bu etkinliklerde oluşturulan birlik ve beraberlik ortamından bahsetti. Derneğimizin gelecek hedef ve faaliyetlerinden bahseden Yönetim Kurulu üyesi tüm misafirleri sonraki etkinliklerde rol almaya davet etti. Akşam yemek sonrasında misafirler Azerbaycan milli müzikleri eşliğinde dans ederek doyasıya eğlendiler.

up